Ottomans
Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Jayne Park |
| Style | Contemporary |
| Color Group | Brown |
| Manufacturer Color | Pecan |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material | 100% polyester |
| Storage | No |
| DIMENSIONS | |
| Width | 43 inch(es) / 109.22 cm |
| Height | 19 inch(es) / 48.26 cm |
| Depth | 24 inch(es) / 60.96 cm |
| Weight | 35.01 lb(s) / 15.88 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 44 inch(es) / 111.76 cm |
| Height | 17 inch(es) / 43.18 cm |
| Depth | 25 inch(es) / 63.5 cm |
| Weight | 36 lb(s) / 16.33 kg |
| Volume | 11.15 cu. ft. / 0.32 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052965650 |
-
Whether your vision is clean and contemporary or cozy modern farmhouse, this sectional in a stone-tone + More
-
Effortlessly blending contemporary and classic elements for a truly timeless look, this sofa offers a fresh + More
-
Small-scale style, tailored to perfection. This seating package echoes retro aesthetics with warm caramel + More
-
Entertain a rugged yet refined sense of style with this entertainment center. Its warm finish and plank-style + More
